Naděje umírá poslední 2.díl

23. srpna 2013 v 14:36 | schleichačka |  Serály

Naděje umírá poslední

2.díl V nesnázíchMuž co se začínal víc a víc oddalovat od stáje když tam začalo být víc a víc dýmu, astalavista koníci!, usmál se zlomyslně.

Tou dobou ale ve stáji koním nebylo vůbec do smíchu, oheň se rychle šířil a času nebylo nazbyt. Proč se nespouští požární poplach!?, nervozně chodil v boxu dokolečka Blesk. Nemáme čas čekat až se spustí poplach musíme se odsud dostat samy, začal kopat do dveří Modroočko. Všichni koně ve stáji ho hned začali napodobovat. To nemá cenu zavírání je až moc dobře
zabezpečený, posmutněla Ginger . Ale nějak se odsud dostat musíme!, rozhodl se Blesk. Daisy vykřikl najednou Dolmen. Jak nám může pomoct hříbě dostat se ven Dolmene?!, divil se Blesk. Nedávno jsem jí naučil jak si sama otevřit západku u boxu, řekl vítězoslavně Dolmen. To je sice skvělý ale jak nás uslyší vždyť ostatní koně bydlí na konci uličky která je dost dlouhá, odpověděl smutně Modroočko. No ták Dolmene zkus otevřít tu svou třebe na to zase přijdeš, poprosil Olson kterému se začínalo víc a víc špatně dýchat. Za pokus nic nedám ale víte že od ty doby co tam daly zámek na klíč jsem bezmocný, začal kopat a zkoušet to nějak překousnout Dolmen. Nakonec ani to nevyšlo.

My tady prostě umřeme všichni!, začala panikařit Viktorie. Ostatní jí říkali Viky. Protože oheň jí začínal pohlcovat seno. Ne! Nikdo tady nebude umírat!, řekl rozhodně Blesk a najednou začal divoce kopat, jančit, řehtat a frkat. Všichni se začali divit a mysleli že se zbláznil. Ale po několika minutách přestal, a začal zadýchaně oddychovat. Najednou se přes uličku k ní začali doznívat mluvení všech koní co tam bydleli. A ke svému štěstí mezi nimi byla i Daisy! Blasku ty jseš genius!, radoval se Modroočko. Daisy slyšíš mě?, začal křičet Dolmen. Za několik sekund se ozvala Daisy, jo slyším co se to tu děje všichni tu začínají panikařit, mluvila nervozně Daisy. Daisy teď mě dobře poslouchej neboj dostaneme se z toho, a teď otevři západku jak jsem tě to učil a prosím pospěš si za několik minut se zboří naše boxy, naléhal Dolmen. Za par sekund uslyšel zase Daisyn hlas, nejde to je mnohem výš než na louce, plakala Daisy. Dobře tak si zkus stoupnout na zadní a opřít se předníma o dvířka, vysvětloval Dolmen.
Hned nato všichni uslyšeli skřípavé otevírání dvířek. Daisy to dokázala radovali se všichni dobře Daisy nejdřív osvoboď všechny tam a rychle to ukáž mámě jsk se to dělá a rychle k nám jinak jediněj východ se už pomalu celý zhroutí.A Dolmen měl pravdu když všichni koně začali utíkat ze zadní stáje vepředu se všechno začalo hroutit. U většiny boxu nato spadla stěna a koně mohli utéct všichni až na Bleska, Modroočka, Olsona, Ginger, Piráta a Generála.

Daisy k ním rychle běžela aby je otevřela několik dvířek aby se otevřeli se museli nakopnout. Když osvobodili Bleska unikl vteřinu před tím než se zhroutila střecha boxu. Nakonec zbývalo jenom osvobodit Dolmena jenomže problém byl v tom že jeho box byl v místě kde už oheň řádil ale stejně se nedalo osvobodit a ke všemu vše okolo už pálilo a štípalo, a jediný unik byl otevřít dvířka.

Okolo jeho boxu zůstal Blesk, Modroočko, Olson, Ginger a Daisy s mámou.
Daisy pojď ven oni to zvládnou, naléhala její máma. Ale mami! Ano Daisy tvoje máma má pravdu běž ven tady se ti ještě může něco stát, naléhal Dolmen. Ale Dolmene!, řekl jsem běž, křikl Dolmen a Daisy s mámou běželi ven pře hořící klády které bylo moc obtížné přeskočit. Dávejte pozor na strop hrotí se, upozornil nervozně se zvednutou hlavou. Hned poté spadl jedno prkno přímo Ginger na záda která jí popálila. Ginger se leknutím rozběhla přímo k ohni. Zastavit se už nebylo možné oheň byl příliš blízko a Ginger příliš rychle běžela než aby to přeskočila. Nejdřív se ji podlomila kolena bolestí a nakonec tam spadla a hned se překulila na druhou stranu. Jenom s těžkostí vstala. Ginger jsi v pořádku?!, rozběhl se k ní Olson. Jistě že nebyla kolena jí příšerně pálila a bolela. Vy s Ginger rači jďete my to tu něják zvládneme sami, pronesl ustaraně Blesk. Když odcházeli tak se za nimi podíval bylo vidět že je to s Ginger špatně skoro nemohla chodit.

Blesk a Modroočko se pokoušeli vykopnout dveře ale nic z toho co je napadlo nezabralo. Ahoj chcete pomoct, uslyšeli najednou Daisy. Daisy říkali jsme ti abys sem nechodila je to tu nebezpečný. To mě teď rači budete trestat nebo pomáhat Dolmenovi aby se od tut dostal?, odvětila Daisy. Začali se tedy pokoušet vykoupnout zámek. Ale pak se to stalo........ spadl……..strop……

Pokračování příště……… 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aša aša | Web | 23. srpna 2013 v 18:58 | Reagovat

:O WOW, tak to je něco, je to napínavé, pak si člověk říká snad už to půjde a najednou spadne strop..těším se na další díl :3

2 schleichačka schleichačka | Web | 23. srpna 2013 v 22:46 | Reagovat

díky zitra bude pokračování

3 liška liška | Web | 24. srpna 2013 v 11:30 | Reagovat

Napínavé to je a jak... a smutné :( Je mi těch koní tak líto.. snad to dobře dopadne.
Ale oheň popravdě nesnáším, z duše nesnáším. Po tom, co nám v minulosti vyhořel barák se ho vážně bojím, až mi bylo z toho čtení úzko :(

Ale snad to v pokračování dopadne lépe.

Mimochodem, nechceš začít psát přímou řeč do uvozovek? Vždy se to tak píše a lépe se to pak čte :)

4 schleichačka schleichačka | Web | 24. srpna 2013 v 13:10 | Reagovat

jenže já nevím kde jsou tady ty uvozovky víš

5 schleichačka schleichačka | Web | 24. srpna 2013 v 13:11 | Reagovat

[4]: a to co se vám stalo je mi vážně líto

6 liška liška | Web | 25. srpna 2013 v 21:23 | Reagovat

[4]: vedle l. Musíš zmáčknout Shift a ů a je to: "
Třeba: "Ahoj"
Je to na všech pc stejné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama